| anonim_4396 a întrebat:

Nu m-am gandit recent la sfarsitul lumii.Problema e ca de cateva nopti adorm pe la ora 3 noaptea si ma trezezc pe la 10-11.Aseara dupa ce m-am certat cu iubitul, m-am pus sa dorm si am visat ca eram in satul de vacanta din Constanta si stateam pe loc(nu mergeam). Nu stiu ce asteptam.Deodata s-au auzit niste zgomote ca de pistol si niste voci strigau "fugiti". Atunci am fugit spre un local care era destul de aproape de mine si indreptandu-ma spre acel local am vazut-o pe cumnata mea care si ea fugea spre acel local doar ca ea era aproape de el.In fata restaurantului m-am oprit si ma uitam la un baiat iar el mi-a zis sa intru inauntru.Cand am intrat in restaurant am vazut mese dreptunghiulare din lemn(mai inchise). Restaurantul era cu pereti de ciment nevaruiti, geamurile erau albe dar nu erau draperii sau altceva. Pur si simplu era ca o casa nou construita doar ca era un bar de unde puteam cumpara bauturi.Practic nu era amenajat.Restaurantul era pe apa. Legatura dintre restaurant si uscat se facea pe un pod de 1 metru care era drept, cimentuit., iar distanta dintre restaurant si uscat era de maxim 1 metru.Se vedea putin apa din local. Apoi am visat ca eram cu cu fratele meu si cumnata, cu un unchi care e plecat in afara si mai multe persoane pe care nu le-am vazut la fata si beam un suc la acel restaurant care era situat pe apa.Mesele nu imi amintesc clar cum erau pentru ca etunci cand am intrat le-am vazut dreptungiulare, din lemn fara ornamente iar cand l-am vazut pe unchiul meu razand avea in fata o masa rotunda alba, parca avea blat cum are mobila de bucatarie. Apoi am visat ca persoanele cu care eram la masa s-au ridicat in picioare si stateau langa o balustrada(cred ca eram pe terasa restaurantului) si deodata am vazut acolo unde era apa, langa restaurant niste lumini ciudate ca si cum ar fi fost foc, apa a inceput sa miste restaurantul si se auzeau niste bubuituri.Noi toti eram speriati si ne tineam de balustrada, iar cumnata mea a zis "E sfarsitul lumii!", eu am zis "Da, asa e!" si am inceput sa plang.Deodata am visat ca iubitul meu era cu noi desi pana in momentul ala nu l-am vazut, iar sentimentul meu era ca a fost cu noi de la inceput.Cand l-am vazut nu stiu daca el a venit langa mine sau eu m-am dus langa el dar stiu ca am inceput sa ii zic ca l-am iubit toata viata si il voi iubi mereu si dincolo de moarte.La un moment dat am inceput impreuna sa ne rugam la Dumnezeu sa ne lase sa ramanem impreuna si dupa moarte si in viata urmatoare.Atunci totul a revenit la normal...focul,zgomotul au disparut ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Apoi m-am trezit ca a sunat ceasul.

Ce inseamna visul meu? Ce parere aveti despre vise?

5 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Hai frate ma lasi? Gaseste-ti o ocupatie serioasa, prea mult timp liber dauneaza.

| hiphopgirl a răspuns:

Nu este un vis anormal nu-ti face griji tu trebuie sa speri in iubirea voastra inseamna ca tot greul trebuie sal depasiti impreuna.

| ozzy22 a răspuns:

Ai putea sa scrii o carte sau sa faci un film cu povestea asta pentru ca e foarte interesanta. oricum eu prefer sa cred ca visele sunt numai vise happy

| RoXxy a răspuns:

Clar,ai vazut prea multe filmelaughing

| Dragon01 a răspuns:

Fiecare vis are cate o explicatie! Ceea ce ai visat tu poate insemna multe dar nu cred ca sfarsitul,(sfarsitul lumii nu vine acum). Uite-te aici si incearca sa iti explici http://www.dictionarviseonline.ro/