| ioanaaa_1437 a întrebat:

Ce inseamna daca am visat serpi? am visat ca eram la iarba verde, singura si am vazut o chestie din gelatina care s-a transformat intr-un sarpe mic, apoi au inceput sa apara mai multi serpi [mici] erau aproape peste tot si incercau sa ma muste.

Răspuns Câştigător
| MariusUnk a răspuns:

Sarpele, in oniromantie, rareori este asociat cu semne bune; el aduce cu sine destule motive de ingrijorare pentru cel care viseaza. De exemplu : sarpele care vrea sa te muste inseamna ca trebuie sa te feresti de invidia unui apropiat; sarpele cu care te lupti, insa, aduce infrangerea unui dusman puternic, sau, prin asociere, trecerea unui obstacol in viata, a unui examen, test sau interviu. Serpii cei multi, dandu-ti tarcoale inseamna ca prieteni de sex opus te streseaza si, doar vazand sarpele in vis, cazi prada unei femei viclene. Prietenul din vis este Umbra ta, alter-ego-ul tau; ceea ce se darama in jurul tau ca si serpii cei mici, poate fi tradus astfel: intr-o anumita situatie esti vulnerabil/a ( daramaturile ) si multi sunt aceia care poate se bucura ( serpisorii ) de asta. Trebuie sa fii foarte atent/a cu anturajul tau; ia-ti mai multe masuri de siguranta si nu te increde in vorbe sau primul venit. Citeste si articolul „Ce inseamna daca visezi sarpe" in www.onorimantie.ro

Daca cauti pe google numai e nevoie sa ii pui pe altii sa caute pentru tine!

4 răspunsuri:
| mutascu a răspuns:

Salut poate te ajuta si http://www.visele.ro/cauta.php?vis=Sarpe

| MariusUnk a răspuns:

Ma bucur ca te-am putut ajuta :*

| ioanaaa_1437 explică:

Marius. am cautat pe google, dar nu am gasit ceea ce cautam happy