| UserName250000 a întrebat:

Nu mai suport asa ceva. Chiar si cu Update-urile puse pe Disabled si serviciul oprit, Windows-ul tot descarca Update-uri! Astazi mi-a instalat update si cand m-am uitat la servicii Windows Update era pe stop + disabled. Ce pot sa fac? Nu mai suport!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiai ca windows-ul face si multe altele decat ce setezi tu aparent?
Instaleaza-ti Linux si nu vei mai avea asemenea probleme ne-controlate de tine...winking

| sierra1 a răspuns:

E cu licență achiziționată pe numele tău?

| doctorandus a răspuns:

Din motive de securitate, trebuie sa fii mereu cu updateurile la zi, altfel te mananca script kiddies.

| NLS a răspuns:

Daca ai versiunea Pro, poti sa le opresti din Local Group Policy Editor
Daca ai varianta Home, nu poti face nimic, decat sa treci la Pro.

>>>>>>

Deschizi utilitarul RUN (tasta Windows key + R)

Tastezi gpedit.msc si apesi OK.
Te duci la calea:

Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Windows Update

In partea dreapta dai dublu click pe:
Configure Automatic Updates.

Bifezi Disabled

Click pe Apply

Click pe OK

| AlexDarius3 a răspuns:

Cauta si pe Google sau pe Youtube, poate te ajuta.

| patrik986 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, asa este windows-ul.