| sckymosul17 a întrebat:

O sa lucrez intr-un supermarket la receptie marfa. Ce inseamna receptie marfa? Unde ma duc mai exact?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te duci nicaieri. Stai in depozitul magazinului si receptionezi marfa primita, cantitativ si calitativ, intocmind nota de receptie si constatare de diferente. Vezi daca marfa primita corespunde cu comanda facuta de magazin, cu factura fiscala ori cu avizul de insotire. Se poate si sa trebuiasca sa descarci marfa din camion si sa o aranjezi in depozit. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O s-a lucrezi undeva si nici macar nu sti despre ce este vorba acolo laughing) Trebuie sa preiei si s-a inregistrezi marfa primitastraight face

Răspuns utilizator avertizat
| Answer17 a răspuns:

Adica atunci cand vine marfa tu trebuie sa notezi tot. cantitatea, calitatea, daca e in stare buna daca nu e expirata...

| Raizen69 a răspuns:

Tebuie sa preiei si sa inregistrezi marfa primita.