| DianaRaluca18 a întrebat:

O scrisoare/pachet ajunge la destinatie daca nu are scris si expeditorul?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Obligatoriu trebuie să aibă și expeditorul!
Pa, pa.

| pinkpityc a răspuns:

Nu pentru ca daca nu o poate primi(apar complicatii) nua are cui sa o predea deci nu se poate fundahappy

| bebeusha123 a răspuns:

Posibil sa ajunga dar nu va stii de la cine este...din cate stiu eu trebuie sa contina toate datele necesare pachetul

| Fatamuntilor a răspuns:

Sora mea a lucrat la posta; in cazul unei scrisori ar merge; dar la pachet trebui sa completezi acel formurar pe care ti=l da ls posta in care trebuie sa scrii si adresa expeditorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajunge la adresa corest completata dar ni i se inmaneaza expeditorului, e exemplu la oras ajunge in cutia postala, dar la tara doar la oficiul postal, in cate stiu. Poti intreba totusi la posta une vrei sa pui scrisoarea/pachetul.

Răspuns utilizator avertizat
| Bughi a răspuns:

Da, ajunge la destinatie. Problema e ca daca adresa destinatarului este gresita, pachetul nu poate fi returnat.