| SuntPrezent13 a întrebat:

Oare din ce cauza unii oameni sunt mai rezilienti ca altii? de exemplu eu la esecuri in trecut reactionam cu delasare,insa acum nu ma mai las asa usor doborat pentru ca am inteles ca toti le avem,cred ca tine si de varsta si de experienta vietii, voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de principii, reguli pe care le alegi să te ghidezi după ele în viață.

| Bariel a răspuns:

Studiile spun ca perseverenta face diferenta.

| Valkyrie95 a răspuns:

Pentru ca au un "mindset" diferit.Cand inveti sa dai un sens greselii si esecului nu mai esti la fel de predispus sa renunti.