| mariuschakra12 a întrebat:

Ce părere aveți, sunt oameni care nu au trecut prin suferință?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, dar mai este un aspect esențial. Viața este o succesiune de aspecte dureroase și aspecte plăcute. Altfel nu se poate. Cum ți se pare că ar putea fi altfel? Ai putea tot timpul doar fericit? Să luăm actul alimentar. ți-e foame, cauți de mâncare, mănânci. Cât mesteci, ești fericit, ți-e burta plină ești fericit. Ca să știi când să mănânci din nou, trebuie să îți fie din nou foame din nou, nefericire, suferință. Chiar nu ai de mâncare o săptămână, te taie foamea, lupți pentru o bucată de pâine, te angajezi în armată, cu riscul de a fi omorât, să cucerești țara vecină unde este de mâncare. Numai oamenii înjură și ucid pentru friptură (T. Arghezi).

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca o sa o faca happy

| Mosotti a răspuns:

Normal ca sunt oameni care nu au trecut prin suferinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei oamenii rai si veninosi sunt favorizati de dzeu si nu sufera mai deloc. Eu zic sa ii intrebi pe acestia cum e sa nu suferi. Parerea mi-am zis-o prin aceste cuvinte.

| AndreiIonut24 a răspuns:

Da exista astfel de oameni, de regula dupa parerea mea cred ca sunt copiii de pana in 15 ani care provin din familii de bogati si n-au habar cum functioneaza viata. Am zis de 15 pentru ca, cam de atunci incep sa asimileze informatii si sa vada putin realitatea laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru AndreiIonut24):

Stai calm ca sufera si aia, mai ales cand tati sau mami le cumpara culoarea gresita la noul iphone. Sa vezi ce mai sufera atunci laughing