| popmirgea1999 a întrebat:

Oare e atat de rau pe cat imi spun prietenii ca nu ies prin discoteci, chefuri si cluburi?
Nu-mi place(viata mea e sportul big grin :X:X)toti imi zic ca nu o sa am niciodata vreo prietena daca nu ies, toti zic ca sunt nebun (si daca merg pe strada linistit si ii salut )
Oare e atat de grav ca nu socializez si cu altii (sunt prieten doar cu cei cu care am crescut de cand eram mic si vreo 2-3 fosti si colegi de clasa,)
Cat de grav poate sa fie?worried
ps am 16 ani si n-am avut pana nici macar o amica worried

12 răspunsuri:
| mami a răspuns:

discoteci, chefuri si cluburi= muzica asurzitoare, fum, bautura, bani de te ustura buzunarul, batai etc
tu decizi daca merita
in legatura cu amice - ia arunca cate o privire la fete care te sorb din priviri si fa tu primul pas spre ele, poate sunt timide si iti dai seama din primele cuvinte pe care le rostesc ce le duce capul
primul subiect de abordat - ce categorie de sport adora sau daca practica sport
si cand ai amica trebuie sa ii acorzi din timpul tau liber
asa ca dupa parerea mea nu este nimic grav din ce ti se reproseaza
fa-ti o cariera in viata si cand ai banii tai in buzunar ai vreme si de restul
bafta in viata

| Spitz10 a răspuns:

Bai frate, vreau sa fi cat poti tu de atent.Tu ai un atu de care nici nua ai habar, sportul.Dar trebuie si sa iesi, e mai distractiv decat poti sa iti imaginezi.Si in plus,daca esti sprotiv nu ai cum sa nu ai un corp fain, nu? Si poate ca nu ai avut o prietena, da fac la pariu ca multe fete au fofst prea timide sa iti spuna ceva, pentru ca le era frica sa le refuzi, find asa de preocupat de sport.Nu spune nimeni sa nu faci sport, e un lucru in plus, da trebuie sa mai socializezi.Sunt 100% sigur de ce tiam spus.Mult noroc fratewinking!

| Lykan a răspuns:

Nu ii asa de grav dar poti iesi macar o data in club te mai distrezi nu neaparat trebuie sa-ti faci oprietena din prima sau pe la club

| MotanuJmekerit a răspuns:

Pai daca faci sport ii bine trebuie sa iesi si putin prin disco/club ceva dar nah depinde dupa fiecare nici eu nu ma prea duc pe la discoteci si din astea ii ceva normalhappy

| Dinamovistul101 a răspuns:

Nu e nicio problema nu iti lua in seama prietenii tu fa sport acolo ca sportul=sanatate cine stie daca te faci un sportiv profesionist vin fetele dupa tine da nu stii cum sa scapi de ele tongue

| Flynn2001 a răspuns:

Fii linistit! Mai ai timp sa iti faci o prietena. Poti insa sa mai treci si pe la discoteci, doar sa vezi cum e. Cine stie, poate iti place.

| Jawsz a răspuns:

Nu ii lua in seama, dar. macar cauta-ti o prietena mai de seama ta...Atunci nu o sa te mai insulte cineva.

Răspuns utilizator avertizat
| teaiBulitCuAndo a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie....si eu tot cu fostii colegi ma am bine si cu prietenii din copilarie, doar ca prietenii din copilarie, unii dintre ei au dat de bani si s-au jmecherit...dar nah, fiecare are felul lui de a fi!

| Storepc_Reparatii_1990 a răspuns:

Daca faci sport de performanta trebuie sa ai o viata sportiva si din pacate nu este si una foarte sociala, daca nu este de performanta prieteni tai au dreptate si poate ca acum esti ok dar mai incolo datorita ne-socializari ai sa devii depresiv si mai incolo cand te vei uita inapoi la tineretea si iti vei da seama ca ai irosit o frumusete de tinerete te vei afunda in depresie, asa ca stai bine si gandeste-te pentru ca cu tineretea nu ai sa te mai intalnesti, o prietena te va face sa vezi viata altfel si te vei bucura mai mult de viata, fi destept si alege inteligent...

Ti s-a stricat laptopul, calculatorul, televizorul sau alt echipament? nu te ingrijora, contacteaza-ne si noi ti-l vom repara. www.storepc.ro

| kvlekdu a răspuns:

Daca ai 16 ani, n-ai de ce sa te grabesti o iei usor, poate cunosti pe acolo unde faci sport sau la sala o fata cu acceasi preocupari ca tine.

Daca vrei sa fi sportiv NU E RECOMANDAT sa incepi de pe acum cu cluburi pentru ca risti sa te tampesti de bautura si viata de huzur si sa uiti de sport.

Ai timp destul sa iesi dupa 18 ani, plus ca in club majoritatea fetelor chiar si de varsta ta se uita dupa baieti mai mari.

Deci daca mergi in club risti sa devii si tu o leguma printre cei multi care au impresia ca reprezinta ceva daca merg in club.

Daca te tii de sport ai sansa sa ajungi ceva, macar sa ai un corp si o mentalitate sanatoasa de lupta si disciplina.

Uita-te la fotbalistii nostri majoritatea veneau flamanzi la antrenament si au ajuns sa joace la nivel inalt prin munca.

Cand au iesit din disciplina sportului au inceput sa se strice, pe bautura pe femei capricioase etc.

Lasa sfaturile prietenilor tai sigur gasesti o fata ori unde studiezi ori in cercul tau de interese incearca sa vorbesti cu ele.

Daca e ceva lucrurile vor curge natural, sportivii intodeauna sunt placuti de fete.

Era si o vorba De club o iei de club o ai (majoritatea fetelor cuminti nu merg in club.)

Fie-ti mila de tine si de munca ta de pana acum.