| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Exista exercitii pe care le pot face pentru a mai creste in inaltime?
Stiu ca e pe baza genetica si nu se poate spune cu exactitate, dar macar sa favorizeze inaltarea.
Inca nu am trecut de 18 ani. Dar nu m-am mai inaltat de 2 ani. Oare mai merita sa mai incerc ceva? (Am 169 cm). Macar sa stiu ca am incercat.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti fata, nu mai cresti in inaltime, fiindca fetele cresc doar pana la 16 ani.

Baietii pot creste pana pe la 18 sau chiar 20 de ani, fiindca la ei pubertatea debuteaza 2-3 ani mai tarziu decat la fete.

| teop009 a răspuns:

Bună! nu știu exact numele exercițiilor dar găsisem o aplicație pe google play store pentru asta, desigur nu știu dacă funcționează dar merită încercată. am avut-o vreo 2 zile până am realizat că nu o folosesc, însă am făcut o "sesiune" de exerciții și sunt super simple, cu exemplu și toate cele. recomand, de ce nu? ai putea totuși să vb cu un doctor dacă te îngrijorează ft tare asta.