| PufyRea a întrebat:

Pe ce data incepe scoala anul acesta?

22 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MECTS nr. 3794/ 2012 va incepe pe data de 10 septembrie 2012. Aici: http://www.dreptonline.ro/......2_2013.php poti vedea structura anului scolar 2012 - 2013. Numai bine!

| MrAngelus a răspuns:

Pe 10 septembrie: http://www.jurnalul.ro/......612889.htm

"Semestrul I - Cursuri - luni, 10 septembrie 2012 - vineri, 21 decembrie 2012 In perioada 29 octombrie-4 noiembrie 2012, clasele din invatamantul primar si grupele din invatamantul prescolar sunt in vacanta.

Vacanta de iarna - sambata, 22 decembrie 2012 - duminica, 13 ianuarie 2013

Semestrul al II-lea - Cursuri - luni, 14 ianuarie 2013 - vineri, 5 aprilie 2013 Vacanta de primavara - sambata, 6 aprilie 2013 - duminica, 21 aprilie 2013 Cursuri - luni, 22 aprilie 2013 - vineri, 21 iunie 2013

Vacanta de vara - sambata, 22 iunie 2013 - duminica, 8 septembrie 2013"

| loveanime059 a răspuns (pentru MrAngelus):

Aici scrie ca incepe pe 1 sept crying

| MrAngelus a răspuns (pentru loveanime059):

Dar scrie si ca semestrul 1 incepe pe 10 septembrie, iar alte surse zic la fel. Tu ce crezi?

| loveanime059 a răspuns (pentru MrAngelus):

Pe 10 cred ca incepe...cred ca s-a referit ca incepe pe 1 sept si se termina pe 31 aug ca an la fel cum e si cu datele calendaristice, anul nou incepe pe 1 ian si se terminat pe 30 dec

| William a răspuns:

Ma tu esti intreg la minte? Doar s-a terminat scoala si tu vrei sa inceapa?

| loveanime059 a răspuns (pentru William):

Frate, poate a fost si el curios pe cat se incepe, nu mai fiti asa de rai happy

| Dumnezău a răspuns:

Pe 10 septembrie, mereu se incepe intr-o zi de luni.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Pe 10 Septembrie.

| Crucified a răspuns:

10 sept.

| Dragonel a răspuns:

Pe 17

| SăȘtiCăMereu a răspuns:

Cursurile incep pe 11 septembrie, fiind ca pe 10 e doar "intalnirea'

| chocco1995 a răspuns:

Pe 9 septembrie din cate stiu eu!

| GabyTzu09 a răspuns (pentru chocco1995):

laughing incepem duminica? laughing)))

| chocco1995 a răspuns (pentru GabyTzu09):

Hahaha.tu nu gresesti niciodata, ma insel!

| GabyTzu09 a răspuns (pentru chocco1995):

Auzi, documenteaza-te de pe stirileprotv.rowinking si dupa mai vb! Sa stii ca toti fac greseli!winking

| chocco1995 a răspuns (pentru GabyTzu09):

Ok!

| H3ADsHoT a răspuns:

De fapt era programata pe 1 septembrie(cade sambata)dar va incepe pe 3 septembriehappy

| denisag0g0 a răspuns:

Pai se poate ca sa inceapa in 17 septembrie

| sherif a răspuns:

Pe 10 septembrie

| GabyTzu09 a răspuns:

Scoala incepe pe 17 septembrie iar festivitatile sunt pe 15 - sambata

| POPOVICS a răspuns:

Pe 10 sebtembrie.