| Vodou a întrebat:

(Pentru cei care sunt la Colegiul National "Mircea cel Batran" din Constanta) Este adevarat ca sunt in aceasta institutie copii de bani gata, care primesc note pe nemeritate si ca fondul clasei este de peste 500 de lei? Vreau un raspuns sincer, multumesc!

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Treaba cu fondul clasei nu este reala. E adevarat, insa, ca sunt destui copii de bani gata si ca, in acea institutie, spaga este o practica foarte des intalnita. Stand in Mangalia, am multi prieteni care invata acolo si care mi-au povestit ceea ce se intampla. Totusi, varianta cu spaga este doar pentru cei care sunt certati cu cartea si care doresc sa absolve aceasta facultate cat mai repede, gandindu-se la castigurile pe care, odata plecati in voiaj, le vor obtine. Un elev silitor, serios, care este prezent la cursuri, seminarii si laboratoare si care invata, nu va avea probleme si nu va fi supus de catre profesori la cheltuieli suplimentare si ilegale pentru a promova vreun examen.

| Vodou explică (pentru AFR81):

Multumesc mult! Fiind eleva in mediul rural cu rezultate bune la scoala (cat si concursuri sau olimpiade) imi este putin frica de discriminare dar sper sa fie totul bine.

1 răspuns: