| euuilem a întrebat:

Pentru cei din Timisoara, eu am calificarii de (lacatus mecanic, otelar, instalator instalatii sanitare si gaz). In domeniu instalatilor sanitare si gaz nu am lucrat deloc. Intrebarea ar fi urmatoarea : pot gasi un loc de munca in Timisoara ca lacatus mecanic sau otelar? As fi de acord sa lucrez si in alt domeniu, cum merg salariile in Timisoara? Pot trai cu salarul meu platind chiria, consumuri si mancare? Ps. Acum locuiesc intr-un oras unde nu sunt locuri de munca, muncesc pe aici pe acolo si tot in chirie stau. De aceea am si pus intrebarile de mai sus. Va multumesc foarte mult. Ma scuzati daca am gresit categoria.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma nenica eu sant otelar de la Galati, da scuza-ma, cand aud de otelar de Timisoara parca aud de; marina, la brasov.este asa ceva in banat? sincer m-as bucura sa aud ca este o otelarie pe acolo, un furnal si o turnatorie? nu ai gresit intreband, in banat m-as stabili si eu, ca banatul mereu a fost fruncea.da nu stiu care e situatia pietei muncii pe acolo.iti doresc succes.

| euuilem explică (pentru anonim_4396):

Da la Deta exista o turnatorie de aluminiu a fost una si in Otelu-Rosu pana de curand...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule? si la noi la Galati au FOST patru otelarii mari, si o turnatorie mixta, o forja grea, un slebing, doua fabrici de oxigen si doua fabrici de aglomerare precum si 6 furnale.laminoarele nu le mai pun.stii cate mai SANT? o otelarie, o turnatorie continua, din 4 masini de turnare merg 3, un furnal cam dubios, care daca moare cred ca fluxul cald se duce naibii, si in mare ...asta e.plus laminoarele care au alt statut.deci dupa cum spui tu ca AU FOST, e lesne de intales mersul general al industriei romanesti