| Iunix a întrebat:

Piața de muncă în economie e chiar atât de suprasaturată de absolvenți? Chiar se găsesc atât de greu locuri de muncă în economie? De exemplu ca și contabil, în finanțe și bănci etc.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cam da. Gandeste-te ca sunt o gramada de facultati bazate pe economie, la stat si la privat, in Bucuresti si in multe alte orase. Asta inseamna mii de absolventi in fiecare an. Chiar daca sunt firme multe devine din ce in ce mai greu sa te angajezi daca nu ai pile.
Daca vrei sa te duci la o facultate de economie alege sa fie o universitate de stat pentru ca e recunoscuta mult mai bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Suprasaturata?
ma indoiesc, la cate banci si multinationale sunt