| flbogdan a întrebat:

Pietele din Romania sau cel putin din zona Ardeal sunt invadate de produse second hand provenite din Germani si Austria, mobila, haine, electrocasnice, etc.Stie cineva in ce zone sau orase se gasesc acele Spermull de unde se pot procura asemenea lucruri? Am fost de multe ori in Austria si Germania si nu am gasit niciodata un asemenea depozit de lucruri second hand. E un secret si nimeni nu-l divulga. Poate stiti creva.Cu stima.

1 răspuns:
| EUnuTUsauRESTUL a răspuns:

Eu locuiesc in Augsburg, Germania.Aceste Spermull sunt niste "gunoaie" lasate pe strada.De exemplu mobila, haine sau orice altceva. Oamenii lasa lucrurile in fata casei si platesc ca sa fie aruncate, dar orice om le poate lua de pe strada.Nu e vorba de un magazin second hand, dar aceste "gunoaie" le poti gasi si in spatele magazinelor mari(de exemplu Marktkauf).