| Mariuca4562 a întrebat:

Plec intr-o excursie(nu stau peste noapte) la Bucuresti si habar n-am ce sa iau la mine. Avand in vedere ca mergem cu autocarul si o sa fim din ora-n ora pe drumuri si excursia va fi pe 1.06. 2014, vreau sa-mi dati toate solutiile la intrebarile:
-ce sa fac sa nu-mi vina rau sau sa vomit?
-ce sa-mi iau la mine?
-ce alimente sa-mi iau la mine?

Răspuns Câştigător
| Nope23 a răspuns:

Buna! Am fost si eu in excursii din acestea. In primul, ca sa nu ti se faca rau, iti recomand sa iei de la farmacie EMETOSTOP. Iti garantez ca daca iei o pastila cu 30 de minute inainte sa pleci nu ti se va mai face rau! In al doilea rand, ca alimente ar fi bine sa iti iei ceva ce nu se poate topi, niste fructe, biscuiti, sticksuri...la tine iti iei niste bani, aparatul foto, mancarea si o sticla de apa sau suc! Sper ca te-am ajutat... funda? happy