| Sldushsh a întrebat:

Poate o singură bere o dată la un interval de cateva luni sa te afecteze psihic dacă nu esti major? (15 ani)

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

| sierra1 a răspuns:

Dacă doar o bei, nu-i bai!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| ReddY25 a răspuns:

Nu cred

| mODIN a răspuns:

Categoric nu. O bere are o cantitate absolut neglijabila de alcool, si consumat odata la cateva luni? Mai mult te-ar afecta zaharul dintr-o doza de Coca Cola.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Deja se pare ca te-a afectat.

| dJaLLy87 a răspuns:

Nu are cum să te afecteze psihic o bere băută la câteva luni. Eu cred că este imposibil.

| Sldushsh explică (pentru dJaLLy87):

Pprin "a afecta psihic" ma refeream la moartea neuronilor.

| darrio2007 a răspuns (pentru Sldushsh):

La cât de rar o bei nu te afecteaza la neuroni. Dar te poate afecta anturajul.