| XTREBORX a întrebat:

Poate sa imi spuna cineva unde gasesc hartii live din Romania si in sate. Funda mare!

2 răspunsuri:
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Pff...numai tu stii ce ai scris acolo; cauti hartii(pe care sa scrii) sau harti(gen harta geografica a Romaniei; caz in care pluralul este harti cu un singur i, nu conteaza cate sunt; o harta - doua harti).
Daca e a doua varianta (dupa ce ti-ai insusit lectia de gramatica) se numesc harti online, nu live, si recomand Google Maps sau Openstreetmap.org, sper ca te ajuta.

| numaicumvreaueu a răspuns:

Google Maps