| Frank51 a întrebat:

Pot conduce ATV-uri de 125cc cu permis categoria B? am nevoie neaparat de costum+casca? dar la motociclete? la motociclete stiu ca e permis pana in 49cc, dar nu stiu daca e obligatoriu costumul!?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu categoria B poti conduce atat ATV-ul, pentru care se cere categoria B1, cat si mopede (pana la 50 cmc), pentru care se cere categoria AM.
Pentru ambele ai nevoie de casca.

| Maciuceanu_Alexandru_1997 a răspuns:

La ATV iti trebuie permis de categoria A daca este de 125cc.Casca+costum este obligatoriela atv, la motociclete nu este obligatoriu decat casca ca sa nu mori? imi dai funda? plz