| anonim_4396 a întrebat:

Pot exista mici diferente in ambele cv-uri? Am unul in limba italiana si unul in engleza si ma intreb daca pot exista mici diferente intre ele. De exemplu un titlu in unul si in celalalt nu sau intr-un cv specific ca sunt baiat si in ala de engleza nu specific gender-ul sau trebuie sa fie la fel amandoua cu aceleasi informatii si titluri si tot?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le trimiți pe ambele aceluiași angajator? Daca nu, e irelevant. Daca da și ai aceeași experiență trecuta in toate atunci iarăși e irelevant.

| dannyel86 a răspuns:

CV-urile ar trebui sa difere numai in legatura cu informatiile care te fac potrivit pentru posturile la care aplici (daca sunt din domenii diferite): competente, abilitati, experienta pe un post similar.
Datele despre tine trebuie sa fie sincere si sa corespunda realitatii. Cu cat e mai curat CV-ul tau, cu atat ai sanse mai mari sa fii selectat pentru un eventual interviu, indiferent de limba in care este scris.