| rahynn a întrebat:

Pentru un laptop DELL care e optimizat pentru Vista, si are windows Vista in limba italiana, trebuie schimbat windowsul pentru a schimba limba?(in engleza de ex)? sau exista program/driver/?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pachetele de instalare sunt in limba engleza. Ulterior instalarii se instaleaza pachetul cu diferite limbi.
Daca ai kit-ul de instalare pe DVD, atunci poti instala baza, in engleza.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu e obligatoriu sa schimbi windows-ul pentru a schimba limba... Este un program... ceva de genu... "vista multi language" si teoretic il poti instala si sa-ti pui windows-ul in alta limba...

| Krina a răspuns:

La minea fost in germana. Mi-au instalat ei Vista in limba engleza.
Au zis ca nu se poate altfel.Nu stiu ce sa zic.