| XYZ02 a întrebat:

Pot incepe scoala de soferi daca in momentul de fata termin un tratament psihiatric?
Am ca diagnostic depresie-mixta, tratat cu antidepresiv(Serlift) si Antiepileptic(Depakine pe care l-am intrerupt acum 3 saptamani), urmand ca in urmatoarele 2 saptamani sa intrerup si antidepresivul.
Doresc sa imi depun saptamana viitoare dosarul, dar nu sunt sigur daca o sa pot.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cred ca nu ar fi indicat sa conduci. In orice caz intreaba medicul.

| oz_1736 a răspuns:

Fara stres, nervi si suparare cateva luni, apoi o dicutie cu psihiatrul sa vezi si tu si el evolutia ta fara tratament. Daca primesti unda verde faci ce vrei. E vorba de siguranta ta chiar daca tu te simti sigur, dar acum ai tratament de mentinere care influenteaza gandirea si starea. Parerea mea