| Ghost963 a întrebat:

Pot merge la un profil de intensiv germana la liceu daca am facut franceza in gimnaziu?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| DaCumSaNu a răspuns:

Va fi nevoie sa dai un test la limba respectiva. Daca stii germana, da, poti merge acolo.

| GHoST013 a răspuns:

Da poti. De obicei chiar daca e un liceu de germana se invata de la 0 acolo pentru ca sunt mai multi care nu stiu. Dar totusi este indicat sa faci niste meditatii la germana vara asta ca sa ai un basic.

| emignon a răspuns:

Bună seara. Da,puteți! În memorie,limbile străine învățate se,, înțeleg" între ele. Folosesc doar ceva mai mult,, spațiu de stocare", ceea ce vă face mai sănătos mental.
Dacă ați învățat franceza, aveți toate șansele să învățați la fel de repede și germana. Mult succes.