| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa imi cumpar lentile de contact fara reteta?

Răspuns Câştigător
| onlyme_3202 a răspuns:

Pai cine te opreste?laughing

4 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Atata timp cat reteta este inclusa in pret trebuie sa ai siguranta a ceea ce cumperi.

| alexam a răspuns:

Hmmm lucrez in domeniu, deci: DA, poti sa iti cumperi fara reteta, insa este putin riscant, pentru ca daca le cumperi cu dioptrii mai mici sau mai mari decat ai nevoie iti vei,, strica,, ochii. Iar lentilele de contact estetice ( fara dioptrii, colorate ) se pot achizitiona oricand fara reteta.

| hugin a răspuns:

Daca le cumperi fara reteta o faci pe riscul tau. Cele colorate nu au nevoie de nici o reteta.

| petrutza a răspuns:

Da.eu una mi-am cumparat.depinde pentru culoarea ochiilor sau pentru vedere?:d.doar pentru schimbarea culorii ochilor eu mi-am luat fara retzetahappy