| Mihnea_4399 a întrebat:

Pot sa imi fac rata doar cu buletinul? Si daca da unde anume? eu nu lucrez si as vrea sa imi fac o rata la un laptop.Credeti ca reusesc sa imi cumpar un laptop in rate daca nu lucrez?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se poate obţine un credit atâta timp cât nu ai un venit lunar.
Obligatoriu trebuie să fii angajat cu carte de muncă, nu are relevanţă dacă este sector de stat sau privat!
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Nu poti pentru ca iti cere sa ai o perioada lucrata pana in momentul cand faci creditul. 3 luni sau 6 luni.

| Rizer a răspuns:

Nu cred ca ca ai sa poti!

| ceco a răspuns:

Nu poti sa iti cumperi nimic in rate daca nu ai serviciu... expresia rate doar cu buletinul se refera doar la faptul ca nu iti trebuie adeverinta de salariu cand faci contractul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au fost anul trecut niste super oferte la romtelecom, astfel mi-am luat si eu notebook Lenovo destul de dragut. Nu sunt angajat, deci nu aveam loc de munca, carte de munca etc. s-au dat pur si simplu. Singura conditie era sa-ti iei laptopul cu tot cu net de la ei(clicknet). Poate mai exista si acum, intereseaza-te.