| cyppa a întrebat:

Salut, vreau sa imi iau un laptop in rate dar nu muncesc cu carte de munca, exista vreun magazin care accepta sa fac o rata doar cu buletinul? daca da care este acela?

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Doar Altex-ul imi vine acum in minte dar au si laptop-uri/notebook-uri. Mi-am luat de acolo un incarcator universal de laptop recent, au preturi destul de ridicate dar sunt de super calitate si nah..doar cu buletinul.

| cyppa explică (pentru TheAce):

M-am uitat acum pe site-ul lor si nu am gasit nimic legat de treaba asta, poate nu mai fac asa ceva!

Răspuns utilizator avertizat
| CARMENCITA a răspuns:

Toate magazinele accepta rate doar cu buletinul, dar cer adeverinta de salariu si verifica unde lucrezi.Cauta-ti un servici cu contract de munca cu tot salariu declarat si toate orele lucrate.O sa vrei sa te angajezi in alta parte si altii vor crede ca nu ai experienta, desi ai.Iti urez succes! Sa ma anunti si pe mine daca gasesti o firma serioasa si care respecta legea ca se pare ca majoritatea sunt ilegalitate si angajatorii sunt plini de ifose si pretentii dupa ce ca nu sunt in stare sa aiba o firma. Faci ce vrei.O sa vezi ca unii nu vor intelege de ce ai acceptat sa lucrezi fara contract.Intreaba la magazine si vezi ca laptop-ul ala daca-l iei in rate il platesti de doua ori.Calculeaza cat face cu dobanda.Succes.