| Leeehh a întrebat:

Dacă îmi îngheț anul școlar in clasa a IX-a, pot lucra sau face orice altceva în timpul acesta?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Anul scolar la liceu NU se poate ingheta!
Oricum nu ai ce faci la anisorii astia, ca nu te angajeaza nimeni, fiind atat de mic si nestiind nimic sa faci.

| Leeehh explică (pentru Violleta2022):

Am niște probleme de sănătate. (Cu ochii, e complicat.) și am nevoie des de control, operații etc. Din cauza asta mi-am înghețat anul școlar. (o să repet clasa a IX-a) Trebuia să plec in străinătate în septembrie pentru operație, dar s-a amânat. De aceea am întrebat, în perioada asta (până plec) aș putea lucra undeva să fac ceva productiv? Am 16 împliniți.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Leeehh):

Si cum l-ai inghetat (anul scolar)?
Ai facut cerere la Inspectioraul scolar la la Ministerul Invatamantului?
Ori pur si simplu ai decis asa, singur, sa nu mai mergi la scoala?

Este evident ca nu este minciuna si nu-l poti inchide pe motive medicale, odata ce afirmi ca ai probleme cu ochii, dar daca te duci la munca nu mai ai probleme cu ochii?
Sa te vad ce dovezi depui la cererea de "inghetare " a anului scolar, in situatia in care tu vei putea fii depisiat ca muncesti in alta parte.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Hei! Anii de liceu nu se pot îngheța. Acest lucru se regăsește numai la facultate.
Tine-te de carte!happy

| LMichaell0308 a răspuns:

Pai sa lucrezi nu prea poti ca iti trebuie 16 ani, si dc ti ai ingheta clasa a 9 a?laughing la facultate se mai intelege dar la liceu laughing?