| Marian_Dinu_1961 a întrebat:

Pot sa ma intorc in tara cu avionul daca am pierdut buletinul pe teritoriul Germaniei?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa te intorci daca ai pasaport.
Daca nu ai va trebui sa obtii un titlu de calatorie de la o reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei din Germania.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la ambasada sa iti dea un titlu de calatorie daca nu ai pasaport

| mihai69 a răspuns:

Fără acte poți reveni doar cu mijloace de transport terestre. La intrarea în România vei fi reținut până ți se stabilește identitatea. Ajută dacă ai la tine orice alt act cu foto (permis de conducere, diplomă de bac etc.)

| Peridava a răspuns:

Fara un act de identitate, nu.
Apeleaza la ambasada.