| andy95summer a întrebat:

Pot sa trimit un pachet prin posta romana la cineva din alt judet cu specificatia sa plateasca transportul si sa imi trimita banii inapoi pentru pachet?

Răspuns Câştigător
| littleladybug a răspuns:

Da si se numeste colet ramburs. mergi la posta si acolo iti va da sa completezi un mandat postal iar cand persoana respectiva va primi coletul trebuie sa plateasca suma pe care o scrii tu pe mandat pentru a ridica coletul

5 răspunsuri:
| andy95summer explică (pentru littleladybug):

Plata pe pachet sau plata pe pachet+taxe livrare?

| geoluk a răspuns:

Cu ramburs!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți trimite coletul cu plata la ridicarea coletului de către destinatar.
Pa, pa.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, trimitandu-l cu plata ramburs. Daca v-ati inteles ca destinatarul sa plateasca si transportul atunci vei adauga si contravaloarea transportului la suma de plata. Posta va incasa banii de la destinatar, la ridicarea coletului de catre acesta si ii vei primi dupa 2-3 zile.

| Jokyo a răspuns:

Da poti tongue vad ca altcineva te-a exprimat exact mai sus tongue