| alexcuamare123 a întrebat:

Poți merge singur cu trenul dacă ești minor? Dau fundă d-aia :3

16 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În anumite condiții, da.

| 1234568807 a răspuns (pentru mihai69):

Nu te intreaba nimeni ce varsta ai, poti sa mergi cu trenu si fiind minor de unul singur

| Brizbriz a răspuns:

Legal, nu am auzit de nici o interdictie
insa, ca parinte, NU AS FACE ASTA... IN NICI UN CAZ

| 1234568807 a răspuns:

Da poti, si eu mergeam cand eram minor

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

"acum 21 minute | 1234568807 a răspuns:
Da poti, si eu mergeam cand eram minor"

cati ani ai acum?
pe vremea lui Ceasca nu era nici o problema, unul dintre foarte, FOARTE putinele lucruri bune de pe vremea comuistilor, chestie care s-a pastrat pana spre sfarsitul anilor 1990, dar in ziua de azi e o tampenie foarte aberanta sa mergi cu trenul ca minor singur

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

De ce e o tampenie? Dar sa mergi cu autobuzu singur nu e o tampenie? Daca nu, cu trenul de ce ar fi? Atata timp cat nu este copil care trebuie sa suga la sani, nu vad care e problema

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

Wow, esti "tare"
vi cu argumente de gen autobuz, unde NU am vazut copii nesupravegheati, chiar daca e un adult la 10 copii
si "ce vezi tu" asta e cel mai "tare" argument pe care il tot aud pe TPU... ma bucur pentru tine ca nu vezi nici o problema, trimite-ti copilul cu trenul... SUCCESSSSSS, O SA AI NEVOIEEEEEE

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Cand creste mai mare pot sa il trimit, pana la urma e un tren, e luma, controlori, nu e sat fara caini

| 1234568807 a răspuns (pentru 1234568807):

Lume*

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

Cum spui tu

| Cksihja a răspuns:

Gările sunt pline de tot felul de oameni dubioși, în gara din orașul meu a murit un polițist deci nici pentru adulți nu e sigur, un minor singur e în pericol sigur.
Un minor singur e reperat imediat de traficanți și răpit chiar în fața oamenilor, o să zică că e tatăl tău sau mama ta și o să te ia și nimeni nu va mai auzi de tine.

| alexcuamare123 explică (pentru Cksihja):

Daaaaaa, mersi, acum o să îmi aduc un briceag în tren laughing))

| Jessica1235 a răspuns:

Da, când am fost la liceu am avut câțiva colegi care veneau cu trenul deoarece erau din afara orașului

| alexcuamare123 explică (pentru Jessica1235):

Siiiii, acum cât timp se intampla asta?

| Jessica1235 a răspuns (pentru alexcuamare123):

Acum trei ani

| Motty118 a răspuns:

Poti merge oriunde in tara daca ai tai sctiu de tine. Unde te duci cu cine...etc. Ceea ce nu poti face este sa paresesti tara de unul singur