| grigor3 a întrebat:

Poti sa inchizi un card de la banca imediat? nu stiu daca folosesc termenul corespunzator, intelegeti voi ce vreau sa zic!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de banca. Majoritatea au un termen de o luna. Sunt insa si banci care inchid in cateva zile. Atat ca nu se inchide cardul ci contul la care este atasat. Cardul doar il predai sau nu. Eu de la Raiffesen am cardul si acum dar nu mai am nici un cont la ei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Închiderea unui card bancar durează o lună, mergi mîine cu cardul la banca emitentă, adică banca care ti l a dat, completezi o cerere de ștergere a contului bancar, fata de acolo i ti preia cererea impreună cu o copie de buletin, vezi sa ai buletinul original cu tine, si cardul, ea va rupe in fața ta cardul ca sa vezi ca acel cont este dezactivat, iar raspunsul il vei primii după o lună de la data predarii cardului la bancă. La ce banca ai cardul?

| Saveluc a răspuns:

De sigur, si dupa o jumate de ora merge.