| ony88 a întrebat:

Prietenul meu vrea sa ia si numele meu de familie cand o sa ne casatorim, sunt ceva probleme daca nu isi schimba si carnetul de conducere? masina este inscrisa in italia, iar noi facem nunta in romania, si nu am avea timp sa il schimbam
as dori sa-mi spuneti daca am putea intampina probleme la vama,(tinand cont ca pastram si numele lui)
va multumesc anticipat

1 răspuns:
| Ana_5871 a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa-si schimbe permisul, chiar daca isi pastreaza si numele lui.Eu a trebuit sa schimb dupa nunta, in afara de permis si actele de la masina ca era a mea.