| Ema464 a întrebat:

Prin ce stramtoare comunica marea Mediterana cu oceanul Atlantic?

Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Hei, salut ^,^
Stramtoarea Gibraltar.
Sper ca te-am ajutat, seara frumoasa! happy

8 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

Strâmtoarea Gibraltar...
Daca nu sunteti in stare sa va faceti temele singuri, cautati pe Google inainte sa postati pe TPU...

| Hellofriends a răspuns (pentru Sellak):

Parcă era mai ușor să accesezi TPU și să scrii asta aici, în loc să scrii pe Google... nu înteleg acest concept laughing

| Sellak a răspuns (pentru Hellofriends):

Mai repede gasesti pe google. aici pana postezi, pana iti raspunde cineva, plus ca e enervantlaughing Toti copii isi pun temele pe TPU. de parca are cineva chef sa le faca lor temele laughing Am facut destula scoala la viata mea ..nu simt nevoie sa fac si temele altora.

| Ema464 explică (pentru Sellak):

Am cautat si pe Google dar am vrut sa postez si pe TPU ca sa vad cine e om bun si vrea sa ma ajute atata tot. Daca te deranjeaza intrebarile mele te rog sa nu mai raspunzi la ele (mersi de ajutor totusi).

| Hellofriends a răspuns:

Stramtoarea Gibraltar

| Florentina9210 a răspuns (pentru Hellofriends):

Sa traiasca Wikipedia!

| Ema464 explică (pentru Hellofriends):

Multumesc de ajutor!

| Ema464 explică:

Va rog frumos ca de acum in colo sa nu imi mai bagati in seama intrebarile daca va deranjeaza si totodata multumesc celor care m-au ajutat! Si am explicat de ce am decis sa pun intrebarea si aici pentru cei care sunt curiosi. Multumesc!