| ShaKuri a întrebat:

Pt unitatea exterioara a aerului conditionat. ce distanta trebuie sa fie intre ventilator si un posibil obstacol ( nu partea din spate care e la perete)?

Răspuns Câştigător
| julliano a răspuns:

Omu meu, tu daca vrei lasi si o palma (20 cm) in fata lui, dar una la mana nu ai debit de aer, a doua, nu ai loc de interventii. Deci jumatate de metru am spus minim, gandindu-ma ca asta te-ar interesa in caz ca ai un spatiu intre doua imobile. Indicat e sa ai 1m clar daca iti permite ca sa poti interveni usor. Nu este o distanta exacta cum vrei tu nicaieri. Understand?

9 răspunsuri:
| julliano a răspuns:

Cam minim 1/2 m ca sa ai un flux de aer corespunzator

| julliano a răspuns:

*in caz ca ai un spatiu Limitat

| julliano a răspuns:

Fa cum vrei

| ShaKuri explică:

Rog doar raspunsuri concrete. nu am nevoie de pareri..ca nu's idiot.

| ShaKuri explică:

Nu intelegi semnificatia cuvantului "concret"... punct. hai sa lasam pe altii sa raspunda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o diastanta prestabilita.important este sa se poata raci usor.asta nu inseamna ca trebuie sa-l pui intr-o cutie inchis ermetic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shakuri, eu nu ti-am spus o parere, ci ti-am spus ceva concret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Shakuri, nu exista ''concret'' la asa ceva.insa exoista debit de aer.cu cat este mai aerisit, cu atat iti functioneaza mai bine. ce nu intelegi? iti va functiona si daca il pui in fata unui perete la 20cm, si daca il pui la 1metru.insa va functiona mult mai bine in a doua situatie.eu nu te cred idiot, insa daca nu esti in domeniu iti va fi greu sa intelegi anumite chestiuni tehnice. tu fa cum doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un an lumina