| Mioritacris a întrebat:

Puteti sa imi spuneti va rog insusirile zodiilor?

Răspuns Câştigător
| Alegzandra a răspuns:

Nu le stiu pe toate, dar stiu ca cei ce sunt berbec sunt PUTIN mai incapatanati(fara suparare), cei ce sunt rac sunt capriciosi(fara suparare)si mai stiu ca balanta si varsator(daca nu ma însel)se inteleg foarte bine. Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. BERBEC (aries: 21 martie-20 aprilie)

CARACTERISTICI

Este primul semn al zodiacului şi totodată totodată primul semn zodiacal din semnele de foc. Cel care aparţine acestei zodii este caracterizat de :Acţiune, Direcţie. Nativii acestei zodii au conştiinţa valorii lor proprii şi sunt caracterizaţi de energie, curaj, îndrăznelă, ambiţie, voinţă puternică, forţă de comandă, spirit de pătrundere a lucrurilor, independenţă. Ei sunt supărăcioşi şi plictisiţi atunci când nu îşi ating scopul.

Berbecul îşi manifestă o dorinţă constantă de a fi pe primul plan şi de a conduce. Atunci când planeta Marte este bine aspectată, Berbecul este invincibil. Marele său defect este acela de a-şi vârî nasul în treburile altora. După cum se ştie, berbecul dă arareori înapoi. El este înzestrat cu o energie demnă de invidiat care însă trebuie canalizată spre ceva constructiv. Berbecul este un semn zodiacal impresionabil, căci tot ceea ce se învaţă în copilărie sau în prima tinereţe se reţine pentru toată viaţa.

Nativii din berbec sunt altruişti, dar au întotdeauna un aer de autoritate, reacţioneză prompt la o injurie, însă nu poartă ranchiună.

Femeile sunt foarte aprinse, dar îşi aleg bărbatul cu grijă. Deoarece sunt autoritare, ele îşi caută stăpânul, iar acesta, odată găsit va avea o oarecare autoritate asupra ei.

Berbecii au foarte multe calităţi şi de aceea ei vor atrage prietenii sigure care îi vor ajuta la nevoie, însă ei atrag şi invidia altora Viaţa berbecilor va fi sportivă şi ameninţată de un sfârşit violent.

Nativii din berbec sunt predispuşi la accidente şi la boli interesând mai ales zona capului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zodie esti?