| Invictusman a întrebat:

Rasismul poate fi încadrat la boli mintale? Rasismul extrem?
Știți cumva cum se numesc aceste boli?
Voi câteodată încercați sa fiți mai buni cu Rromii de exemplu?

Cum poți sa elimini aceasta ura extrema?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Inteleg ce zici, chiar daca personal nu sunt in situatia ta.Eu sunt la polul opus, iar lumea se uita ciudat deoarece sunt atat de alba, incat vara stralucesc laughing si lumea se uita ciudat ca nu imi place sa ma bronzez.Pentru ca, pentru unii, e normal sa vrei sa fii bronzat, insa ei nu pricep ca mai sunt oameni care se iubesc asa cum sunt si ca nu doresc sa schimbe nimic din aspectul lor fizic (sau chiar si pe alte planuri).
Asa ca iti spun sincer, de oameni prosti, ingamfati, ignoranti, "atotstiutori" etc. vei da peste tot.Ideea este sa reusesti tu sa ajungi in punctul in care sa nu iti mai pese de ceea ce zic ceilalti.Stiu, poate fi greu daca esti o fire mai impulsiva si daca ai tot suferit traume in repetate randuri, astfel incat sa simti ca rabufnesti, dar poate ca in timp vei ajunge la un echilibru, astfel incat sa fii neutru la astfel de comentarii. Poate daca vei calatori, vei ajunge sa cunosti diverse orizonturi si sa privesti lucrurile dintr-o alta perspectiva.Acesti oameni care au o problema cu ceilalti doar pentru ca infatisarea lor nu este conforma cu imaginea pe care ei si-au construit-o drept ideala in bibilicele alea pline de calti, sunt pur si simplu foarte ignoranti.Si nu cred ca merita sa iti irosesti energia cu niste oameni care au un intelect mai redus decat al celui unui cimpanzeu.

75 răspunsuri:
| Invictusman explică (pentru Drimmero):

Nu, doar am întrebat ca vreau sa elimin ura, sa scap de ura asta cumva.
Sunt supărat ca nu mai am ce sa pun la pariuri, toate campionatele sau încheiat

| Drimmero a răspuns (pentru Invictusman):

Faci bine daca constientizezi ca nu e ok ce faci.

Vine Euro in mai putin de 2 zile, ai de unde alege atunci.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Hai ca sari calul de acum. Si mizeria asta cu sa fim mai buni cu nu-stiu-cine... pentru ce? Nu sunt rasist, dar daca omul din fata mea e un jeg, il tratez ca atare. Daca e rom sau negru sau chinez nu pleaca cu un punct de bonus pentru ca altii il judeca datorita culorii pielii...

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu încerc sa fiu mai bun, sa nu mai fiu rasist. Am o părere proasta despre Romani și Țigani deși știu ca nu își are rostul sa generalizez ca sunt și oameni ok.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

Stiu ca sunt inconjurat de imbecili, insa le acord prezumtia de ne-imbecilitate.

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Tu ai o inteligenta peste medie, ai și familie, nu știu ce cauți pe site-ul asta de trolli happy
Tu par a fi un tip ok, un tip "normal", și cunoști foarte bine și gramatica limbi romane, folosesti cuvinte/limbaj elevat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

Ai dreptate, sunt chiar cu mult peste medie, dar acum ma refeream fix la viata reala, la aia pe care ii vad in jur in viata reala si pe care de cele mai multe ori ii judec in functie de ceea ce spun/fac fara a interactiona direct cu mine. Ce fac aici? Omor timp... mai cunosc din cand in cand pe cineva relevant.

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Da, ești smart dar în viata conteaza sa ai și caracter, bun simt etc.
Și eu aveam colegi care încercau sa ma saboteze nu știu ce aveau cu mine ca eu nu aveam nimic personal cu ei.
Da, pe mine trolli ma amuza cel mai mult happy cred ca mai mult de 11-13 ani nu au rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Invictusman):

Cu bun-simtul crede-ma ca am avut de pierdut la mai multe faze. Cred ca cel mai important e sa ai principii si sa fii hotarit. In orice situatie. Chiar cu riscul de a fi considerat arogant/nepoliticos/nesimtit.

| Invictusman explică (pentru GabiDumitrescu):

Ai dreptate man.

| Emma30555 a răspuns:

Eu personal am avut colegi în facultate rromi, am chiar și câțiva prieteni în prezent dar sunt oameni ok. Tu ai ura pe cei ce creează probleme nu cred ca ai pe toți. Cat despre romani, dacă unul sau doi prosti au făcut aluzii aiurea nu trebuie sa generalizezi, într un mediu civilizat, cult, normal de fapt, nimeni nu se poarta asa, în fond culoarea mai închisă a pielii nu are legătură cu o etnie, sunt și unii țigani mai blonzi de exemplu și oricum nu contează e o prostie sa te legi de asa ceva.

| Invictusman explică (pentru Emma30555):

Aia care au facultate da sunt, cei care au câteva clase ca trenul sunt violenți și sălbatici, ăștia ne fac de ras peste tot în Europa, se omoară între ei dau în colo. Putini țigani sunt ok.

| itzdayeon a răspuns (pentru Invictusman):

Ai dreptate, nu spun ca romani sunt minunati, sunt unii si mai rai decat tiganii

| ianis1232222 a răspuns:

Doar spune in gandul tau " si ei sunt oameni" dar daca-s oameni din aia care vin la tine, te injura poti sa ai ura pe el "dar pe cei care nu au facut nimic rau nu"

| Invictusman explică (pentru ianis1232222):

Sunt țigani buni, romani rai sau viceversa, cocalarii sunt cei mai rău și au iq ul echivalent cât mucul lor din nas