| VLad_9311 a întrebat:

Despartiti in propozitii frazele si precizati felul acestora :
A) As fi vrut sa-l mangai intr-un fel, dar nu-mi venea in minte ce-as putea spune unui copil. (Mihail Sadoveanu - Un om necajit)
B) Am incercat, dom' colonel, i-am raspuns eu, imi dau seama ca ne-ati salvat viteile... ( Marin Preda - O ora din august)
C) Se-ntreaba uneori daca Duke, eroul, sau monstri stiau ca nu sunt adevarati ca totul e doar un joc in care ei trebuie sa faca tot ce le comanda copilul care se joaca ( Mircea Cartarescu - Florin scrie un roman)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-ţi temele acasă, poate aşa mai înveţi ceva.

4 răspunsuri:
| ionutVUVUZELA a răspuns:

Apuca-ma si pe mine de ****.:]]

| VLad_9311 explică (pentru ionutVUVUZELA):

Apucă-mă tu pe mine cu măta!

| CastiCuMicrofon a răspuns:

Nu ai voie sa iti faci temele pe TPU

| paulus09 a răspuns:

Sa stii ca e simplu, poti sa ti le faci singur