| Zuse a întrebat:

S-a legalizat marijuana medicinala?

Nu sunt interesat de joint ci de medicamente pe baza de cannabis.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu s-a legalizat, dar exista propuneri in acest sens.

| Zuse explică (pentru Ioandelasal):

Am citit diverse articole si pare ca medicina trage inapoi nu legea!
Motivul banuiesc ca are de aface cu educatia doctorilor...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Zuse):

Tot ce se poate dar nici legea nu este clara si nici univoca. O lege pare ca permite iar alta ca nu permite, asa ca se cam bat cap in cap.
Sunt de parere ca ar trebui adoptata o prevedere clara, in sensul ca este permis un medicament ce contine substanta activa extrasa din cannabis, in anumita concentratie si numai pe baza de reteta medicala.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu s-a legalizat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La noi în țară, nu.