| Steaua11 a întrebat:

S-a stricat carburatorul de la motocoasa stihl fs56, unul nou original cred ca depaseste 300 spre 400 de ron, iar unul compatibil e la 90 de ron. Intrebare: cu un carburator compatibil ieftin, consumul de benzina va fi ca la o chinezarie?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde cum îl vei regla. Mai depinde și de dimensiunea jiglerelor, dar nu cred să fie mari diferențe. Oricum, poate nu strică să întrebi cât costă unul original.

| Steaua11 explică (pentru mihai69):

240 de lei e unul original.

| badpanda a răspuns:

Nici macar nu o sa functioneze.
Cumpara original.