| 27mRx1990 a întrebat:

Sal.Am instalat si eu windows 8.1 si imi arata la rami 12 gb (7, 96 usable).Imi puteti spune si mie ce inseaman 7, 96 usable? Windowsul este pe 64 bit. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Zadkiel a răspuns:

Start --> Run --> msconfig --> System Configuration --> Boot --> Advanced options -->
Uncheck Maximum memory -- > Restarteaza-ti pc-ul/laptop-ul.

1 răspuns:
| Avacaritei_Seby_1984 a răspuns:

Adica din cei 12 gb de ram calculatorul utilizeaza doar 7, 96 atat cat are nevoie, ceilalti gb sunt pentru ce vrei tu, astfel iti merge mai usor calculatorul pe jocuri, din astea(restul da gb care nu sunt utilizati)