| Cryss19 a întrebat:

Am o problema cu laptopu, dupa o ora doua de functionare, pe ecran apar niste dungi multicolere, se blocheaza totul, apoi se opreste. Credeti ca e arsa placa video? Dau funda daca imi ziceti ce are

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Probabil s-a intamplat ceva la nivel hardware cu placa video sau display-ul propriu zis. Nu stiu ce sa zic, mergi cu el la service. happy

| charleslouboutin a răspuns:

Ori mufa de la display nu e conectata bine ori e pe duca.

| ßєtyPєтяσηєℓα a răspuns:

Si eu am patit asta (doar ca la pc), trebuie sa iti reinstalezi windows-ul

| Nu-l_Mai_Stiu_Eu_1998 a răspuns:

Sfatul meu este sa intri pe Can I Run It si alegi un joc si dai sati scaneze laptopul pentru a vedea daca iti merge. Acolo o sa te intrebe daca vrei sa faci un diagnostic complet si tu bifezi casuta, o sa iti scaneze calculatorul si o sa iti apara detalii in amanunt despre laptop si despre drivere si o sa iti zica daca iti lipsesc sau nu si/sau daca ai vreo problema. In cel mai rau caz s-ar putea sa ti se fi ats motherboardul (placa de baza*) asta ar explica de ce se inchide. Sper ca te-am ajutat! Fundabig grin