| graffiti a întrebat:

Sal TPU, cum pot juca minecraft pocke edition 0.8.1 online multiplaier, mam si logat, am vazut pe net ca trebuia sa-mi apara ceva in meniul principal al jocului dar nu mi-a aparut.dau funda primului raspuns bun + vot.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa-ti instalezi sau daca ai sa faci update la Flash Player (Adobe) si Adobe Active X Plugin. Ai sa vezi ca dupa ce instalezi sau le aduci la zi, dai un restart si gata.

| graffiti explică (pentru anonim_4396):

Nu a mers

| anonim_4396 a răspuns (pentru graffiti):

Pocket Edition e cumva pentru telefon sau tableta cumva? Iti apare eroarea "can't connect to world"?
Pe forum se zice ca pocket edition nu are online multiplayer. Uite:
http://www.minecraftforum.net/......t-edition/