| marcantonion a întrebat:

Sal TPU imi cer scuze daca categoria este gresita dar nu am știut ce sa aleg.Imi puteți spune ce semn este acesta £.

Răspuns Câştigător
| laur_6869 a răspuns:

Se muneste "Lira" este moneda englezeasca si valoareaza 5.65 lei.

6 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Lira sterlina, moneda Marii Britanii

| Borderline a răspuns:

British Pound, Lira sterlina

| Niiiicu a răspuns:

Este semnul de la lira, moneda nationala a angliei

| LifeIsOverrated a răspuns:

Categoria e buna. happy Semnul ''£'' este pentru lira sterlina, sau lira pe scurt, moneda Regatului Unit si cea mai veche moneda în circulație. (eng: pound sau pounds)

| Skumpik2013 a răspuns:

Categoria e buna. happy Semnul ''£'' este pentru lira sterlina

| Furculita_Amy_1998 a răspuns:

Acesta este semnul de la lira sterlina. Sper ca te-am ajutat!