| Kolors a întrebat:

Salariul in Anglia in depozit e chiar atat cat zice lumea? 1200-1600 lire? (sau aproximativ) de ce e asa mare :? sunt lire sterline nu?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca 1200 lire e salariul minim in UK. insa pentru nu ei nu e chiar atat de mare. O chirie decenta trece de 500lire iar preturile sunt maricele

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Kolors):

Daca asta e minumul pe economie la ei... nu stiu sa iti zic in realitate daca astia sunt banii care ii vezi in mana sau nu. Insa nu prea poti compara banii pe care ii castigi acolo cu cei pe care ii castigi in Romania pentru ca nici preturile nu sunt la fel. Castigul trebuie sa il raportezi mereu la cheltuielile pe care le ai in locul in care traiesti... iar Uk nu e deloc o tara ieftina