| Coss777 a întrebat:

Sall 1.as vrea sa stiu si eu ce inseamna la Counter-Strike 1.6 SteamID ?
2.Unde pot sa aflu care este?
3.Dau funda care imi zice!big grin

Răspuns Câştigător
| imaqtpie a răspuns:

Daca ai jocul cumparat intri pe orice server si scrii in consola "status" si o sa iti apare acolo. Ex : http://www.google.ro/......tp?/imgres

3 răspunsuri:
| Coss777 explică:

Da unde pot sa vad si eu care este

| m4zg4 a răspuns:

Steam id-ul este un Ip pe care il are fiecare "Steam". Il poti afla de exemplu din orice server scriind in chat "/steam"

| dNgcS a răspuns:

Steam id-ul este un cod unic care il are steamul tau.Acesta il poti folosi daca ai nevoie de un admin, pentru ca o sa til bage pe id numeric si nimeni nu o sa poata folosi adminu(desigur daca nu iti stie steamu)