| kegrtteger a întrebat:

Sall am o intrebare. Am un laptop iar acum vreo 2 saptamani nu mi-au mai mers si inca nu merg tastele : a; x; c; n; f; si punctul(.). De ce?

2 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Poate ai varsat ceva pe tastatura si s-au ars cateva circuite...E in jur de 150RON o tastatura noua de laptop

Prietena mea are aceeasi problema la laptop. Dupa o baie in bere nu i-a mai mers deloc tastatura si acum are tastatura pe usb conectata la laptop, de fiecara data rad de ea.

Acum daca vede ca am scris asta o sa ma taie...

| vanessa63425789 a răspuns:

AlecsR,
chiar daca s-a varsat ceva nu are cum sa se blocheze tastele!
kegrtteger, S-a asezt niste praf acolo(utin mai mult daca nu mai merg)
Si mie mi s-a blocat o data tasta "e"
am scos tasta si am curatat praful cu niste clean, iar apoi am lasat asa fara acea tasta 30 de minute!
Fa si tu asa!
App: ca sa scoti tasta, pune degetul in coltul ei, si trage!
Si mie mi-a fost frica la inceput sa o scot, dar nu s-a intamplat nimic!
succes!