| SoferTir a întrebat:

Sall am un apartament cu 3 camere si vreau sa-l vand cu un miliard jumatate in Mioveni-Pitesti el include toata mobila toate geamurile inclusiv 2 balcoane din termopan 2 bai etc am gasit 2 clienti si zice ca e cam scump aa am uitat sa zic si parchet peste tot in afara de baie si bucatarie am gesie si faianta voi ce ziceti este cam scump?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In vremuri normale cred ca ar fi un pret normal. Acum, cand peste tot au scazut preturile la apartamente, s-ar putea sa fie cam scump, dar depinde si de locul unde este situat in localitate(central ori la periferie), etajul si mediul din jur, daca blocul are acoperis, daca este de cativa ani ori de zeci de ani, suprafata utila a apartamentului, raportul cerere/oferta etc. Oricum asa este la orice vanzare-cumparare prin negociere, vanzatorul vrea cat mai mult iar cumparatorul ar da cat mai putin. Daca ambele parti au vointa(dea a vinde si cumpara) se vor intelege la un pret situat intre cerere si oferta. Succes si numai bine!

| EUSIATIT a răspuns:

Nu daca spui ca are 3 camere si multe imbunatatiri ei ce vor de pomana. mai ai si mobila. Daca nu vor cu pretul acela inseamna ca nu vor sa cumpere. nu lasa pretul pentru ca tu nu poti face mai mult sau sa ti cumperi altceva cu banii astia. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. este acceptabil.aia sunt excroci. vor sa ti-l ia cat mai ieftin.si degeaba li se pare scump.

| SoferTir explică:

Pai stau la etajul 3 scoala este vizavi de mine si liceul la 600 m sa zic!