| Sabryy a întrebat:

Sall. Dati-mi si mie niste metode rapide de vindecare a racelii fara medicamente. Dau funda + vot + orice vreti voi. (poate sa includa si ceaiuri)

Răspuns Câştigător
| ZuzaTA a răspuns:

Hey: Bea mult ce'ai (cel de musetel ajuta f muult, pentru ca e dezinfectant)winking Pune'ti mamaliga calda-fierbinte pe pieptwinking Daca ai febra roaga pe mama ta sa te unga cu otet incalzit pe spate pe picioare dupa aia stai invelita in patura. Cumpara o ridiche neagra si scobeste'o si in scobitura unge cu o lingura cu miere, si dupa ce se aduna ca o zeama ia'o cu lingurita si sa o bei, si o mai scobesti odata pentru diseara... Oricum trebuie sa iei si medicamente recomadate de medicul de familie sau farmacistwinking daca este mai gravwinking
Si cel mai important roaga'te la Dumnezeu sa te faci binewinking Insanatosire grabnicawinking Sper sa te ajutwinking Fundita?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Inhalatie cu plante medicinalewinking

| Skylerx a răspuns:

Inhalatie cu plante medicinale (pentru nas infundat)
Nurofen - raceala si gripa.

| ZuzaTA a răspuns:

Vream sa scriu ceaiwinking sorry big grin

| smile20000 a răspuns:

Astepti sa treaca.

| tenshi261 a răspuns:

Pai ai putea sa fierbi niste cartofi intregi,dupa care ii pisezi putin,adaugi spirt, toate astea le pui intr-o carpa sau in ceva pe care legi la gat.
sau metoda mea clasica, dorm cu fularul la gat.winking

| aminutza a răspuns:

Sa iei o lingura de miere in fiecare dimineata si ceai de casa(cu plante adunate de tine)dimineata si seara. funda?