| corodidenisa a întrebat:

Buna TPU dati-mi niste metode rapide de a scapa de punctele negre

Răspuns Câştigător
| AlexandraPrincess a răspuns:

Se prepara intr-un bol o masca amestecandu-se: zeama de la o lamaie, un castravete pisat cu tot cu zeama, doua linguri de lapte. Se adauga apoi argila praf putin cate putin pana se obtine o pasta omogena. Pasta se aplica pe ten si se lasa sa actioneze o jumatate de ora.Se aplica un strat gros! happy

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Le scoti! dupa o baie de aburi.

| Liiiax99 a răspuns:

Foloseste felia de lamaie.
Sterge-te cu ea pe fata doar de 2-3 pe saptamana.
Este si pentru cosuri si pentru puncte negre...

| Emily990 a răspuns:

Spala-te pe fata cu apa si sapun,apoi clateste-te cu apa calduta,iar apoi cu ceai de musetele sau galbenele...ori cu ceai verde. Tamponezi faza cu un prosop curat. Apoi, fa-ti o masca cu argila, bicarbonat de sodiu si lamaie (o sa faca putina spuma, e normal, nu te speria). Argila o achizitionezi de la supermarket sau de la farmacie. Stai cu aceasta masca 20-30 de minute, dupa care te clatesti cu apa calduta si tamponezi cu un prosop, iar la final, iti freci fata timp de 5 minute cu un exfoliant facut din o lingurita de malai, una de cafea si miere. Pui miere suficienta incat amestecul sa se lege. Dupa ce te freci 5 minute, te clatesti cu apa rece si tamponezi iarasi fata cu un prosop. Folosita o data pe saptamana, face minuni! Succes:*!