| adrianboss2011 a întrebat:

Sall,de ce e atata prostie pe internet,adica nu pot sa citesc si eu un articol despre Apple ca vad ca se injura cei cu android cu cei cu Apple, de ce se tot baga ce nu le cnvine de tot incep sa injure? PS:pentru fanii android Samsung obliga Apple sa le dea designu lui iphone 5 ca sa aiba ei ce copia,acum nu sariti si imi spuneti ca Samsung e cireasa de pe tort si Apple e cacatu, eu vreau raspunsuri de la utilizatori seriosi nu de la cei cu android care vin si incep sa ma injure

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Mi se rupe cu mare clasa de orice smartphone si nu am decat cel mai crunt dispret pentru purtatorii de smartphone, mai ales cand ard gazu' de pomana pe cate un XPERIA sau iPhone ca sa joace Fruit Ninja sau sa asculte muzica.Citisem undeva, pe Washington Post parca, faptul ca Apple sunt obligati sa puna pe site-ul lor un fel de toolbar care atesta ca au furat niste elemente de design de la Samsung.Asta fiind o decizie judecatoreasca, nu toana unor pustani cu arfe obsedati de Android.

Tu, prin intrebarea asta, inca pui paie pe foc, crezand ca o sa tabere pustanii cu Android ca OS sa te injure. Ceea ce-i eronat.Toti purtatorii de smartphone ar merita injurati, da' n-o fac si aici, ca parca m-am plictisit sa ii tot iau la peleu.

Mereu vei vedea factiuni pe internet, cu atat mai mult in ceva ce transforma oameni in zombi care stau la cozi sa prinda "ultima noutate" care nu difera fata de ultima onaneala lansata.Mereu vei vedea fani Android impotriva fanilor Apple, fani Sony Bravia versus fanii LG, fani ai Intel versus fani ai AMD, fani ai nVidia versus fani ai ATI si tot asa, la nesfarsit.Nu poti sa eludezi prostia din factiunile diametral opuse de pe internet si, foarte multe, indiferent de domeniu, au o viermuiala si o prostie incredibile in ele, dar mai ales propaganda lamentabila.Nu uita ca mediul online concentreaza foarte multa prostie, orice idiot putandu-si exprima parerea nestingherit.

Răspuns utilizator avertizat
| popeasca a răspuns:

Din pacate asta cu injuratul tine de educatie, iar un telefon "smecher" nu iti ofera si bun simt. Eu am iPhone 4 pentru ca ador sistemul de operare iOS. Dar mi se pare normal ca altora sa nu le placa si sa aleaga altceva pe Android. Eu evit sa ma bag in discutii/certuri despre asta. Spun de ce am ales iPhone si atat. Ma enerveaza cumplit oamenii care iti spun in fata ca esti prost pentru ca ai ales un alt telefon decat ala care le place lor, si incep sa-ti tina discursuri despre cat de bun e Samsung cu Android, si ca daca ai iPhone esti un prost cu fite. Eu nu il am de fite, il am pentru ca asta imi place, si asta mi-am luat. Si nu as putea sa zic niciodata cuiva: "Esti prost pentru ca nu ai iPhone care e cel mai cel..." Fiecare alege ce vrea. Dar dupa cum spuneam...telefonul nu iti da si bun simt, asa ca toti cei fara 7 ani de-acasa se cearta si se injura.

Răspuns utilizator avertizat
| GroparuVesel a răspuns:

Scurt si la obiect: mama prostilor e mereu gravida.

| blahblahx100 a răspuns:

Si eu tot android am dar nu ma manifest ca in junglalaughing. Ma rog se auzea intr-un timp ca cei de la Iphone au furat nu stiu ce de la Samsung si poate de aceea Samsung vor si ei ceva ca sa fie chit thinking Iar chestia cu certatu e foarte veche laughing), fiecare isi lauda telefonul, sistemul de operare si toate chestiile iar altii vin si spun ca nu e asa. Daca ai cauta o comparatie intre 2 telefoane nu conteaza de care ai sa observi ca e tot asa. Mai demult am gasit o comparatie intre un Nokia si un iphone; erau 10 pagini numai cu injuraturi, unde m-am amuzat fantastic de limbajul si gramatica lor. Aia sunt oameni fara minte care incearca sa para superiori numai injurand.

Răspuns utilizator avertizat