| GMpescar a întrebat:

Sall! imi puteti spune va rog inf despre cincila...adica ce fel de nisip le trebuie pentru baitza si cat costa? va multumesc...

3 răspunsuri:
| bufnita1 a răspuns:

Chinchila este un animal ce seamana cu o veverita happy
Nisipul nu costa deloc mult eu am vazut 5kg 20 lei cel mult.Ea face zilnic baie pentru asi pastra blana curata.
Mancare o gasesti la pet...dar nu cumva sa iei din aia pentru hamsteri si chinchila pentru ca nu este buna ei ii trebuie special pentru chincila/sinsila
Ii trebuie fan si apa pe care o schimbi la 2 zile, lemne pentru asi toci incisiviI (jucariI de le pet shop sau ramurele) se poate reproduce dupa varsta de 8 luni, prima fatare avand doar 1 pui si se poate inmulti de 2-3 ori pe an
FUNDITA? happy